Найдорожча деревина

07.12.2021 14:04   Елена Степницкая
Найдорожча деревина

Продаж необробленої деревини є досить прибутковим бізнесом в Україні. Західні регіони завжди славилися своїми багатими лісами з різноманітними видами. Країна провела більшу частину своєї історії, займаючись цим бізнесом з порушенням закону. Це було незаконно, неконтрольовано, хоча громадськість часто висловлювала своє обурення. Будь-який обсяг деревини може бути проданий будь-кому без обмежень, не побоюючись наслідків. У цій сфері панувала корупція. 

Про продаж деревини

Лісова та деревообробна промисловість є стратегічно важливою складовою української економіки. Необроблена деревина завжди була і є основним видом сировини, без якої багато підприємств не можуть обійтися. Ліс несе екологічне, соціальне, економічне значення, є запорукою сталого розвитку сільськогосподарської галузі країни.

Довгий час різні дії, пов'язані зі сферою лісового господарства в Україні, вважалися застарілими, мали радянські норми. З введенням відкритих електронних торгів з продажу деревини через систему Prozorro все змінилося. Чесність і прозорість тендерів забезпечується наявною інформацією про процес торгів. Кожен бажаючий може в будь-який момент дізнатися, як проходив аукціон і як вони дотримувалися вимог та правил. Прозорість системи спрощує процес закупівель та сприяє боротьбі з корупцією. Аукціон став єдиним законним способом купівлі деревини. 

Електронні тендери з продажу деревини раніше були представлені як пілотний проект. Через короткий період позитивний результат від продажу збагатив бюджет країни, через те що продаж деревини, а особливо цінних порід, дає значний внесок.

Правила участі в електронних торгах

Для участі в тендері потрібно вибрати один з акредитованих майданчиків. Одним з таких сайтів є Українська універсальна біржа – вибір користувачів, які давно з нею співпрацюють і залишають позитивні відгуки на сайті. Після реєстрації на біржі можна створити тендер та взяти участь в аукціоні.

Правила участі у тендерах з продажу лісу суворо регламентуються Законом України «Про товарну біржу» та Господарським кодексом. Лісові господарства, у яких реалізація становить двадцять п'ять відсотків своїх власних запасів деревини, а в результаті загального прибутку дорівнює десяти мільйонам гривень, можуть бути представлені у проекті. Учасниками тендеру можуть бути: 

  • фізичні особи;
  • юридичні особи;
  • іноземні інвестори.

Часто на аукціоні представлена деревина твердих порід, серед яких цінні породи, наприклад, дуб. Всі матеріали мають перевірену та юридично підтверджену документацію з необхідними сертифікатами. Прозора схема реалізації дозволяє продати ліс усім країнам світу. Періодично трапляється конфіскована деревина, яка має попит. Тривалість всієї події займає кілька годин. Продаж деревини – це відмінна можливість вивчити перспективи інвестицій та роботу на біржі. Більш детальна інформація про участь у тендері з продажу лісу можна знайти тут https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/neobroblena-derevyna/vzyaty-uchast-u-torgah/.

Динамика курса валют на 16.01.2022

Нефть Brent
$

Лента новостей