Хостинг для сайту. Який обрати?

20.03.2017 23:45   Елена Степницкая
Хостинг для сайту. Який обрати?

Кожен користувач, який вирішив запустити свій веб-проект в мережі інтернет, неодмінно зіштовхнеться з питанням вибору хостингу, так як саме завдяки йому ваш ресурс буде доступний для користувачів у всесвітній павутині. І ось якраз стоячи перед вибором того чи іншого виду хостингу, найчастіше і виникає питання: «А який хостинг краще обрати?». Для того, щоб відповісти на нього, потрібно все-таки розібратися, які види хостинг-послуг бувають і під які проекти вони краще підходять.

І так, визначившись з тим, яким буде ваш сайт, на яку аудиторію він буде розрахований, скільки місця буде займати і з’ясувавши інші нюанси, в справу вступає хостинг. На сьогоднішній день самою бюджетною та досить популярною послугою серед запропонованих на ринку хостинг-сервісів є віртуальний хостинг (shared hosting). Суть цієї послуги полягає в тому, що ресурси сервера будуть розподілені між усіма сайтами, які на ньому розміщені. Тут відразу варто зазначити, що іноді таке «сусідство» може приносити незручності, так як неполадки з «сусідськими» проектами можуть впливати і на ваш веб-проект. Якщо говорити про ПО, то тут обирати не доведеться — клієнт обмежується тим програмним забезпеченням, яке з самого початку було встановлено на сервері хостинг-компанії. Під цей хостинг підійдуть сайти невеликого розміру без особливих вимог до потужностей.

Крім shared-хостингу популярністю користується і віртуальний виділений сервер або VDS. Принцип цієї послуги наступний: так само, як і з віртуальним хостингом, поряд з вашим проектом на сервері будуть розміщуватися і інші сайти. Але у випадку з VDS, фізична машина поділяється на незалежні одна від одної частини, так що працездатність вашого ресурсу не буде залежати від жодних «сусідів». З VDS хостингом у вас буде повний контроль над системними процесами, файлами і користувачами, ви зможете налаштовувати ОС під свої потреби. Всі ці переваги дозволяють розмістити на віртуальному сервері проекти «побільше», яким необхідно спеціальне програмне забезпечення і у яких висока відвідуваність.

Наступним у списку йде виділений сервер (dedicated server). З цією послугою весь сервер і його ресурси будуть у вашому розпорядженні — міняйте будь-які налаштування сервера, самостійно встановлюйте будь-яку операційну систему або програмне забезпечення. Звичайно, ціна такого «задоволення» не дешева, але його переваги того варті. Однак, для користування цією послугою вам необхідно буде володіти навичками в області адміністрування. Виділений сервер відмінно підійде для серйозних, чималих проектів, які вимагають великого обсягу ресурсів і обчислювальних потужностей.

Ну і заключним видом хостинг-послуг в нашому списку йде колокейшен (colocation). Це той же сервер, тільки орендуєте ви не його, а місце під нього. Ідея цієї послуги полягає в тому, що у вас вже є фізична машина, але вам потрібен майданчик для її розміщення. Власне, це і забезпечує така послуга, як колокейшн.

Динамика курса валют на 20.11.2019

Нефть Brent
$60.91
-2.51%

Лента новостей