Чому віртуальний хостинг такий популярний для розміщення сайтів

16.02.2017 12:18   Елена Степницкая

Чому віртуальний хостинг такий популярний для розміщення сайтів

На сьогоднішній день ринок хостинг-послуг є досить різноманітним. Віртуальний хостинг, VDS, виділений сервер, колокейшн - ці типи хостингу користуються значною популярністю серед власників веб-ресурсів в мережі інтернет, та одним із найбільш доступних та економічних видів все-таки залишається саме віртуальний хостинг.

Що ж таке віртуальний хостинг (або shared-хостинг)? Суть цієї послуги полягає в тому, що на одному сервері хоститься безліч сайтів, кількість яких залежить від об’єму самих сайтів і кількості відвідувачів. Ну а завдяки потужностям сучасних процесорів один комп'ютер може вміщати в себе сотні різних ресурсів. Беззаперечною перевагою цього типу хостингу є те, що будь-який бажаючий, будь то фізична особа або компанія, яка не має великих фінансових можливостей, з його допомогою може запустити свій веб-проект в мережі, при цьому буде він не гірше, ніж якби використовувався виділений сервер. Економічність - це те, що вигідно виділяє shared-хостинг серед інших типів хостинг-послуг.

Ще одним плюсом цього хостингу є його простота в управлінні. Багато користувачів обирають цей сервіс саме завдяки цьому нюансу, так як в такому випадку їм не потрібно буде самостійно управляти сервером, що, в свою чергу, вимагає певних навичок та вмінь з адміністрування. До того ж, не всі володіють такою кількістю сайтів та інформації, щоб повністю зайняти місце на жорсткому диску. Ну а якщо його не заповнити, то ті гігабайти, які залишились, будуть просто простоювати без діла, що не дуже вигідно для користувача в плані витрат, адже платити хостинг-провайдеру доведеться за оренду всього сервера, а не тільки за те, що використано.

Що стосується проблем цього сервісу, то переповнення сервера буде найпоширенішою з них. Однак це той недолік, який більше пов'язаний з неналежним управлінням сервера або неякісним плануванням, ніж закладено з самого початку в суть цієї послуги. Такі ситуації не повинні виникати, якщо хостинг-компанія ретельно стежитиме за наповненням сервера, ну а в разі його переповнення - оперативно реагувати на проблеми, що виникли. Також слід відзначити той факт, що безпека віртуального хостингу в порівнянні з тим же виділеним сервером буде на порядок нижче, однак тут вибір за вами - безпека або вартість.

Ну і якщо говорити про те, яким сайтам більше підійде shared-хостинг, то невеликі проекти, які не потребують значних серверних потужностей і відвідуваність яких невелика, можуть добре працювати на цьому типі хостингу. Ну а якщо ваш проект в ході роботи «виросте» і стане більш вимогливий до ресурсів фізичної машини, то ви завжди зможете змінити хостинг на якийсь інший.

 

Динамика курса валют на 21.06.2024

Нефть Brent
$85.33
+3.18%

Лента новостей