Закон про освіту: Естонія відповіла на скандальну пропозицію Угорщини по Україні

15.10.2017 13:46   Елена Степницкая
Закон про освіту: Естонія відповіла на скандальну пропозицію Угорщини по Україні

Міністерство закордонних справ Естонії, яка зараз головує в Євросоюзі, виступає проти перегляду Угоди про асоціацію з Україною, передає Deutsche Welle.
"Угода про асоціацію між Україною та ЄС тільки вступила в силу, тому нам варто сфокусуватися на її ефективній імплементації", – відзначили в прес-службі МЗС Естонії.
Так в Таллінні прокоментували вимоги Угорщини переглянути Угоду про асоціацію через те, що Україна, на думку угорської сторони, порушує положення угоди, обмежуючи новим законом про освіту право національних меншин вчитися на рідній мові. На вимогу Угорщини, це питання внесене до порядку денного зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка відбудеться 16 жовтня.
Естонія відзначає, що гармонізація українського законодавства про освіту з законодавством країн ЄС є пріоритетом українського уряду. "При цьому законодавство повинно відповідати міжнародним зобов’язанням, які взяла на себе Україна", – відзначили в МЗС Естонії.
Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Україна гарантує право на навчання рідною мовою, але при цьому вивчення державної мови є обов’язковим.
"Хочу запевнити – ми будемо належним чином гарантувати мовні права відповідно до національного законодавства та міжнародних зобов’язань і стандартів, в тому числі і право навчатися рідною мовою, при цьому вивчаючи і державну мову – українську", – сказав Порошенко на пленарному засіданні ПАРЄ.
За його словами, свідченням гарантії є рішення України направити до Венеціанської комісії відповідну норму закону "Про освіту" для проведення експертизи. Загрузка...

Источник

Динамика курса валют на 24.05.2024

Нефть Brent
$81.36
-0.66%

Лента новостей