Жарти на крові: як Задорнов цинічно висміював війну в Україні

11.11.2017 14:55   Елена Степницкая
Жарти на крові: як Задорнов цинічно висміював війну в Україні

Російський письменник і сатирик Михайло Задорнов, підспівуючи в унісон російській владі, не цурався сміятися над трагічними подіями.
Задорнов був відомий передусім через образ «тупих американців», які фігурували в численних його гумористичних виступах, відзначає ТСН.
Після початку мітингів у центрі Києва 2013 року він став одним із виразником пропаганди Кремля. Перед масами артисту треба було показати позицію влади РФ, тож у його виступах почали з'являтися жарти про «єврохохлів».
Звісно, цю лінію він продовжив і під час війни Росії проти України – цинічні жарти стосувалися кривавих подій. Так, він не гребував сміятися навіть над авіакатастрофою збитого на Донбасі малайзійського Boeing 777.
Під час свого виступу російський жартівник згадав на той час офіційного представника Держдепу США Дженіфер Псакі і приписав їй кумедні, на його думку, пояснення щодо падіння літака – він полетів донизу тому, що «був легшим за повітря». Згодом виявилося, що кремлівський жартівник насправді процитував прокурора Чусовського району Андрія Делієва, який 2010 року таким чином пояснив падіння Міг-31 під час навчань у Пермському краї.
Жарти Задорнова стосувалися й української армії, а також військ НАТО – він висміював їх за нібито небоєздатність і слабкість перед російськими солдатами.
Сатирик розповідав нібито правдиві історії про доблесних «апалчєнцев» на території окупованого Донбасу та паралельно зачіпав «западенцев», справно працюючи за кремлівськими установками, налаштованими на формування негативного образу українців. «Турбувала» його і доля країн Балтії, які також страждали від окупації Росії.
Іноді він дозволяв собі риторичні виступи, які виглядали і справді як неприхована пропаганда Росії, а саме її військової міці. Також Задорнов заявляв, що Росія ніколи ні на кого не нападала й не мала колоній. Зокрема, подібне сатирик проголошував вже після вторгнення РФ до України 2014 року.

Источник

Динамика курса валют на 15.08.2022

Нефть Brent
$98.15
-1.48%

Лента новостей