Екс-міністр оборони Гелетей: Іловайську операцію планували в кабінеті Корбана (відео)

02.11.2017 14:35   Елена Степницкая
Екс-міністр оборони Гелетей: Іловайську операцію планували в кабінеті Корбана (відео)

Перший заступник Дніпропетровської ОДА Корбан у себе в кабінеті збирав цих командирів, він визначав хто там старший. Ніхто не питав, яке озброєння, яка техніка. Ні Муженко, ні міністр оборони на той час не знали, що відбуваються подібні наради, що розробляються якісь плани. Ми не знали взагалі, хто там старший.
Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив начальник Управління державної охорони України, міністр оборони України (3 липня 2014 – 14 жовтня 2014р) Валерій Гелетей, коментуючи запитання ведучої щодо відповідальності за Іловайську трагедію.

Гість програми пригадав, що міністром оборони його було призначено 3-го липня, а вже 5-го було звільнено міста Краматорськ, Слов’янськ, Артемівськ та Дзержинськ.
«По всій території практичного кожного дня ми звільняли село та місто. І я був разом із командирами, бійцями і я розумію, що це не зовсім правильно, що міністр оборони у деяких місцях разом із керівником Генерального штабу йдемо в місто, заходимо першими, піднімаємо той прапор, про який потім почалися спекуляції, тому, коли цей процес відбувався, ми розуміли, що ми робимо правильну справу. Кожного дня ми бажали якнайшвидше витіснити ворога та звільнити наші території», – розповів Валерій Гелетей.
Екс-міністр оборони зазначив, що перш ніж говорити про відповідальність за Іловайську трагедію, потрібно розібратися, хто збирав командирів батальйонів та хто давав їм вказівку виходити з Іловайська «зеленим коридором».
«Вже потім я дивився по своїх журналах і думав, як це все відбувалося. Та потім все вийшло на поверхню, про те, що збирала це взагалі цивільна людина. Перший заступник Дніпропетровської ОДА Корбан у себе в кабінеті збирав цих командирів, він визначав хто там старший. Ніхто не питав, яке озброєння, яка техніка», – заявив Валерій Гелетей.
Водночас ведуча програми уточнила, що за словами Валерія Гелетея Іловайською операцією керував Генадій Корбан, а не скажімо, Муженко. Пані Влащенко дивується, мовляв, у якості кого Корбан керував Іловайською операцією.
«Ні Муженко, ні міністр оборони на той час не знали, що відбуваються подібні наради, що розробляються якісь плани. Ми не знали взагалі, хто там старший», – додав Валерій Гелетей.
Він також зазначив, що війська ЗСУ під Іловайськом з’явилися лише тоді, коли вже стало зрозуміло, що виконання цього завдання було не під силу бійцям, які були на той час в Іловайську.
«Але це вже відбулося коли збройні сили Росії пішли у широкомасштабний наступ. І постало питання, а де ж взяти резерв, а звідки цей резерв, якщо їх взагалі не було. І для нас тоді стояло не тактичне питання Іловайська, а стратегічне завдання по всій лінії кордону. Бо практично, наші війська, щоб зрозуміла наша держава на якій грані ми були, а ми були в оперативному оточенні, якщо би замкнулося кільце, практично усі сили АТО опинилися б в оточені та були б знешкоджені ворогом»,– зазначив Валерій Гелетей.
Нагадаємо, у серпні 2014 року бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. 29 серпня «зелений коридор», попри обіцянки про безпеку, опинився під прямим вогнем російських військових і бойовиків. Загинуло щонайменше 366 українських військових.

Источник

Динамика курса валют на 10.08.2022

Нефть Brent
$96.31
-0.35%

Лента новостей