Аспірин: більше шкоди, ніж користі

17.09.2017 22:04   Елена Степницкая
Аспірин: більше шкоди, ніж користі

Мільйони людей щодня приймають аспірин, щоб захиститися від серцевого нападу або інсульту, однак вони ризикують отримати більше шкоди, ніж користі, вважають вчені з Університету Святого Георгія в Лондоні.
Раніше аспірин був проголошений "чудодійними ліками", які стали прийматися мільйонами пацієнтів "про всяк випадок". Експерти радили всім старше 45 років приймати щодня аспірин, щоб запобігти серцевим нападам і деяким видам раку. Однак настав час переглянути погляди на ці ліки, так як вони підвищують ризик внутрішньої кровотечі.
Вчені проаналізували стан здоров'я 100 тисяч здорових людей, які приймали аспірин, і прийшли до висновку, що препарат знижує ризик серцевого нападу лише на 10 відсотків, однак ризик внутрішньої кровотечі зростає на третину.
На кожні 120 осіб, які приймали аспірин протягом 6 років, він запобіг 1 серцевому нападу, проте один з 73 постраждав від потенційно значної кровотечі за цей же період.
Вчені рекомендують людям, які перенесли інфаркт або інсульт, приймати аспірин, однак здорові люди повинні покінчити з цією звичкою.
По суті для здорових людей аспірин приносить більше шкоди, ніж користі, тому доцільно переглянути рекомендації по його прийняттю і користуватися ним більш вибірково.
Автор дослідження професор Кауік Рей зазначив, що серед всіх обстежених було виявлено 10000 кровотеч і скорочення серцевих нападів на 1500, тобто статистично від аспірину більше шкоди, ніж користі. Загрузка...

Источник

Динамика курса валют на 29.01.2023

Нефть Brent
$86.66
-0.93%

Лента новостей